«Growing citizen hub»: активізація локальної спільноти

Вже протягом 2 років Публічні бібліотеки Львова є учасниками проєкту «Розвиток бібліотек як хабів активних громадян (Growing Active Citizens Hubs)». Цей проєкт впроваджується Progress Foundation (Румунія) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні за допомогою регіональних партнерів.

Ціль проєкту поширення демократичних цінностей, розбудова активного громадянського суспільства, залучення громади до прийняття рішень. Минулого року в межах проєкту були проведені громадські слухання щодо реконструкції бібліотеки-філії № 15 ЦБС для дорослих м. Львова. Читачі, користувачі, партнери бібліотеки висловлювалися щодо майбутнього в бібліотеці, мріяли та пропонували різні дизайнерські рішення для оновлення простору. Розпочався косметичний ремонт зали бібліотеки: замінені двері, вікна, закуплені стільці, столи, шафа та світильники. Всі ці ініціативи  привели до розробки грунтовного проєкту щодо капітального ремонту бібліотеки. Наразі ремонт став на павзу. Очікуємо на перемогу України, аби продовжити перевтілення бібліотеки на новий модерний простір.

У 2021 році в мережі «Growing Active Citizens Hubs» був спланований ряд заходів з громадськими організаціями – партнерами бібліотек. Фокусною темою була інклюзія та її промоція. Навіть встигли обговорити  плани і почали готуватися до фестивалю громадських організацій. Але, на жаль, вторгнення скорегувало плани. Повномасштабна війна – це великий виклик для громадянського суспільства. Україна загартована революціями та війною з 2014 року виявила неабияку дієздатність в умовах кризи. Вся країна як один організм підтримки, взаємодопомоги в середині країни та зовні. Колеги по проєкту весь час з нами на зв’язку та висловлюють повну підтримку. Поширюють інформацію про перебіг військових дій, засуджують політику рф та донатять на допомогу бібліотекарям, які постраждали в наслідок війни.  З початку повномасштабного вторгнення бібліотеки України, зокрема Публічні бібліотеки Львова долучалися до онлайнових нетворкінгових сесій, де розповідали колегам з Європи про досвід подолання гуманітарної кризи внаслідок війни рф проти України. Передусім про роботу з внутрішньої переміщеними особами, допомогою нашим військовим, проведенням заходу інтеграції українців, які втратили домівки у Львівську громаду.

21 травня був проведений фестиваль промо-кампанію в Сенсотеці «Open doors: Sensoteca». Протягом дня розповідали відвідувачам про діяльність і можливості простору бібліотеки та долучали користувачів до майстер-класів, що проводили наші партнери – БФ «Непротоптана стежина».

Заключенням проєкту стала участь мережі Публічних бібліотек Львова в міжнародній конференції «Оcсupy Library» 1-3 травня в Бухаресті.

Публічні бібліотеки Львова

View posts by Публічні бібліотеки Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to top