NGO festival «Open doors Sensoteca»

Простір Сенсотеки – це простір свободи, рівності, взаєморозуміння. Середовище спільного зростання. 

Ще на початку року ми планували провести масштабний захід – фестиваль-промоцію інклюзії. Але повномасштабне вторгнення росії змінило наші плани. На початку березня Сенсотека стала вимушеним притулком для українців зі східних куточків України, на початку травня біля Сенсотеки виросли табори – містечка для вимушено переміщених осіб. Сотні українців та українок різного віку, соціального походження, зайнятості опинилися далеко від дому з непевним майбутнім. Стали частиною великої львівської родини. Наша ідея з фестивалем трансформувалася. Від тепер ми прагнули відкрити Львів та бібліотеки для внутрішньо переміщених осіб як місце для їх можливостей. Безпечне середовище, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати консультації, скористатися інтернетом, відвідати курси та лекції, відчути себе повноцінною частиною громади. 

В межах проєкту «Розвиток бібліотек як хабів активних громадян (Growing Active Citizens Hubs)». Проєкт впроваджується Progress Foundation (Румунія) за фінансової підтримки Європейського Союзу та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund of the United States у Вірменії, Молдові, Румунії та Україні за допомогою регіональних партнерів.

Наприкінці травня, в передостанню неділю, ми провели відкритий захід в Стрийському парку. День відкритих дверей в Сенсотеці. Фестиваль відкритих сердець для всіх потребуючих. Разом з нашими багаторічними партнерами-резидентами – ГО «ІУС», «Непротоптана стежина», «Рівні можливості» – ми презентували діяльність організації для наших гостей-переселенців. Розповідали про інклюзивну діяльність та активності націлені на включення внутрішньо переміщених осіб до громади Львова. Крім інформаційної частини заходу, наші гості могли долучитися до майстер-класів з ліпки, виготовлення різних поробок. 

Попри дощову погоду і повітряну загрозу, фестиваль вийшов напрочуд затишним і домашнім. Обговорення нових ідей та співпраць, спілкування з представниками дотичних організацій та окреслення планів на майбутнє. Попереду нас чекає багато роботи, але разом ми точно впораємося. Адже незважаючи на прописку в паспорті, ми всі знаємо і пишаємося тим, що ми українці, де б ми вимушено не проживали. 

Публічні бібліотеки Львова

View posts by Публічні бібліотеки Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to top