Централізована бібліотечна система для дорослих м. Львова створена у 1975 р. Вона об’єднує 23 бібліотеки-філії м. Львова, в тому числі і бібліотеки селища Рудно, Брюхович та м. Винники.  ЦБС для дорослих м. Львова – сукупність публічних бібліотек, що містять універсальний фонд документів, який  нараховує 797. 669 примірників на різних видах носіїв інформації. Бібліотеки поєднують традиційні та електронні інформаційні ресурси, індивідуальні і корпоративні методи роботи, вирішують проблеми культурно-просвітницької діяльності, впроваджують інноваційні бібліотечні технології.

Успішність функціонування бібліотек як центру інформації зобов’язує бібліотечних фахівців швидко та адекватно реагувати на зміни в інформаційних потребах користувачів, удосконалювати форми обслуговування, надавати якісне інформаційне консультування, розширювати спектр бібліотечно-інформаційних послуг з вивченням та використанням новітніх технологій. Знаковими для системи стала організація таких громадських просторів як Перша Львівська Медіатека, URBAN-бібліотека, Сенсотека.

В проекті  залишається організація такого інтерактивного простору як Іннотека при бібліотеці-філії №17, а також облаштування  львівської відкритої лабораторії LvivOpenLab. Це відкритий для усіх охочих простір (мейкерспейс), де є лекторій, бібліотека, фізико-хімічна, біотехнологічна та ІоТ лабораторії, медіа-студія, майстерня по роботі з деревом.

Відділ медіатеки ЦМБ ім. Лесі Українки  /Перша Львівська Медіатека/ – інтерактивний публічний простір нового покоління; виконує функцію майданчика для освітніх та громадських ініціатив; є місцем для неформального спілкування  та центром дозвілля.

Бібліотека-філія №8 /URBAN-бібліотека/ – спеціалізований простір для всіх тих, хто цікавиться урбаністикою та займається громадською активністю з метою вирішення проблем міського простору.

Бібліотека-філія №18/Сенсотека/ – інклюзивний простір неформальної освіти, що є для користувачів не тільки навчальним закладом чи бібліотекою, а й місцем приємного  проведення часу та спілкування.  Сенсотека – це модель бібліотеки майбутнього, де кожен з користувачів може задовільнити свої потреби  та буде мати можливість вчитися та творчо реалізувати себе у майбутньому. Важливим напрямом роботи бібліотеки є інклюзивні заняття та спільні масові заходи із людьми з інвалідністю.

В діяльностібібліотекивелику роль відіграєспівпраця з громадськимиорганізаціями. Вона сприяєрозвитку установи, удосконаленню форм і методівроботи, інвестуванню і реалізаціїспільнихпроектів. У ЦБС для дорослих м. Львова постійними партнерами є 36 громадськихорганізацій.Окрімнеурядовихустанов, співпрацяведеться з комунальними закладами – видавництвами, закладами освіти і культуритощо.

Підвпливомінформатизаціїпублічнібібліотекинабулизначнихзмін, основнимиознакамияких є доступність та відкритість для читачів. Як видно, з низки проведенихсоціологічнихдослідженькористувачбачитьбібліотеку як простір для втіленняідей, затишнемісце для читання і зустрічі з однодумцями. Власне, тому булодоцільноорганізувати при бібліотеках ЦБС клуби за інтересами.

У бібліотеках ЦБС діють клуби за інтересами:

Літературно-мистецького спрямування:

– читацькі клуби для пенсіонерів «55+» /ф.№17,34,37,43, 44/;

– клуб любителів книги  «Літературний гурман» /ЦМБ/;

– літературно-мистецький гурток «Смайлики» /ф.№41/;

– клуб «Світ мистецтва» /ф.№7/;

– театральна студія  для дітей «Золота молодь Винник» /ф.№34/;

– художня студія «Ностальгія» / ф.№43/;

– пізнавально-розважальний клуб “Мама і я”

– клуб «КіноКриївка» /ЦМБ/;

– клуб любителів рукоділля «Творчі посиденьки» /ЦМБ/;

– майстерня унікальних речей /ф.№31/

Любителів шахів:

– шахова школа «BlackandWhite»  /ф.№34/;

– шаховий клуб «Гамбіт»  /ф.№28/;

– шаховий клуб «Шах і Мат» /ЦМБ/;

– клуб любителів шахів «Вороний кінь» /ф.№43/;

Природничого спрямування:

– садово-городній клуб  «Аматор» / ф.№31/;

– гурток органічного землеробства «Добрий господар» /ф.№32/;

– клуб любителів тварин «ВусоЛапоХвіст» /ф.№17/.

Інші:

– клуб «Львовознавці» /ф.№33/

Scroll to top